پماد پیشگیری از زگیل تناسلی

آیا استفاده از پماد پیشگیری از زگیل تناسلی موثر است؟

استفاده از پماد پیشگیری از زگیل تناسلی برای کسانی که بیماری زگیل تناسلی را به تازگی در بدن خود یافته اند، می تواند سبب درمان این بیمار شود. استفاده از پماد به نسبت راه های درمانی دیگر این بیماری ساده تر و راحت تر است. برای آشنایی با این پماد تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

استفاده از پماد پیشگیری از زگیل تناسلی

زگیل تناسلی نوعی بیماری است که با ایجاد گوشت زائد یا اضافه همراه است. این بیماری از تماس پوست با یکدیگر انتقال پیدا می کند. یکی از رایج ترین روش انتقال زگیل تناسلی برقراری رابطه جنسی است.

این بیماری هیچ گونه علائم خاصی ندارد و تشخیص آن حتما باید توسط پزشک انجام شود. مسئله درمان زگیل تناسلی است.

تا به حال تقریبا هیچ راه درمانی برای درمان صددرصد زگیل تناسلی یافت نشده است اما با استفاده از پماد پیشگیری از زگیل تناسلی این راه را ممکن ساخته است.

از آنجایی که بیماری زگیل تناسلی ممکن است خوش خیم و یا بدخیم باشد، درمان آن باید سریعا انجام شود. به عبارتی دیگر، بیماری زگیل تناسلی می تواند کم خطر و یا پرخطر باشد. به همین خاطر است که پمادهای تحت عنوان ;کرم زگیل تناسلی تولید و عرضه شده اند که می تواند خطر این بیماری را به حداقل میزان ممکن برساند.

پماد پیشگیری از زگیل تناسلی و عوارض آن

پماد پیشگیری از زگیل تناسلی در دو نوع گیاهی و یا شیمیایی در بازار موجود است. یکی از پمادهایی که در پیشگیری از ابتلا به بیماری زگیل تناسلی موثر می باشد، پماد ساریژ نام دارد.

ساریژ باعث بالا بردن سیستم ایمنی بدن می شود. به همین خاطر است که برای درمان این بیماری به کار می رود. استفاده از این پماد حتما باید با تجویز پزشک باشد.

البته منظور از پماد پیشگیری این نیست که فرد قبل از مشاهده هرگونه زگیل، از این پماد استفاده کند. بلکه پماد جلوگیری ایجاد از زگیل تناسلی در مراحل ابتدایی مشاهده زگیل باید از آن استفاده کرد.

البته لازم است بدانید که استفاده از این پماد ممکن است عوارض هایی همچون خارش، سوزش و التهاب را نیز به همراه داشته باشد. در ضمن بهترین زمان برای استفاده از این پماد شب ها قبل از خواب است.