خرید نوره سنتی

تردید در خرید نوره سنتی یا نوره کارخانه ای ؟!

در میان انواع نوره موجود در بازار، یکی از بهترین مواد مصرفی برای زدودن مو از بدن، نوره سنتی میباشد. خرید نوره سنتی علاوه بر خاصیت موبری که دارد به عنوان یک ماده دارویی برای جلوگیری از بروز سرطان در بدن عمل میکند. نوره سنتی دارای زرنیخ است که نوره کارخانه ای فاقد آن میباشد و فقط به عنوان یک موبر عمل میکند.

تفاوت میان نوره سنتی و نوره های تولید کارخانه

اگر اهل مصرف نوره یا جز کسانی هستید که در مورد فواید مصرف این ماده مطالبی شنیده اید، اما در مصرف آن به صورت طبیعی تردید دارید، بهتر است در مورد روش ساخت و مواد موجود در آن اطلاعاتی کسب کرده، سپس به مصرف یا عدم مصرف آن تصمیم بگیرید.

خرید نوره سنتی نسبت به خرید نوره کارخانه ای توسط اطباء اسلامی و طب سنتی بیشتر توصیه میشود که علت این امر وجود مواد با خاصیت درمانی در نوره سنتی میباشد.

واجبی یا نوره، ماده ای است که از قدیم جهت زدودن موها از بدن مورد مصرف قرار می گرفته است که خرید نوره سنتی امروزه نیز در میان طرفداران این ماده دارویی، رواج زیادی دارد.

از جانب وزارت بهداشت، به وجود برخی مواد موجود در آن اشکالاتی گرفته شده است که سبب حذف این عناصر از نوره، توسط کارخانجات شده است. نوره های کارخانه ای جز زدودن مو خاصیت دیگری نداشته و تمام فواید موجود در نوره که در خرید نوره سنتی توصیه میشود، بخاطر وجود زرنیخ موجود در آن میباشد.

نوره زرنیخ طلایی

 

خرید نوره سنتی و مواد تشکیل دهنده ی آن

نوره سنتی دارای سه عنصر حیاتی و درمانی است که از جانب وزارت بهداشت به آن ایراداتی گرفته شده است. زرنیخ یا آرسنیک، گوگرد و فسفر از جمله مواد موجود در این پودر میباشد. دو دیدگاه مختلف توسط طب علمی و طب اسلامی و سنتی در مورد نوره مطرح است که در ادامه مطرح میگردد:

۱-           خرید نوره سنتی توسط طرفداران طب سنتی : در طب سنتی، زرنیخ ماده ی طبیعی شیمی درمانی و از بین برنده ی غده های سرطانی از بدن میباشد.

۲-           خرید نوره کارخانه ای توسط طرفداران طب پزشکی : در علم پزشکی و وزارت بهداشت، زرنیخ یا آرسنیک موجود در نوره را عاملی برای سرطان میدانند.

طب سنتی معتقد است، زرنیخی که از نوره خارج میشود و خاصیت این پودر را از بین برده، به عنوان ماده ی اصلی درمان سرطان و شیمی درمانی، به خارج کشور، با قیمت اندک صادر شده و در ازای آن داروهای شیمی درمانی حاوی این ماده با قیمت های کلان ، وارد کشور میشود.

طب سنتی معتقد است خرید نوره سنتی و مصرف آن، حداقل هر ماه یکبار یا هر چند ماه یکبار، موجب جلوگیری از بروز سرطان در بدن میشود. قرار گرفتن خمیر نوره سنتی روی بدن، سرطان سینه را از بین برده و استشمام بوی تند واجبی، باعث از بین رفتن سرطان خون می گردد.

مزیت های خرید نوره سنتی که سایر نوره ها ندارند

۱-           بوی تند و زننده که از بین نمی رود و کل خانه را فرا میگیرد، مربوط به نوره طبیعی نبوده و بوی نوره سنتی فقط حین درست کردن خمیر استشمام میشود.

۲-           نوره سنتی ماده شیمیایی ندارد.

۳-           نوره طبیعی باعث تقویت پوست شده و اگر در زمان کم نظیر ۵ دقیقه مصرف شود، هیچ گونه ضرری ندارد.

۴-           تیرگی های پوست و قارچ و باکتری را برطرف کرده و به عنوان یک لایه بردار قوی عمل میکند.