تولید روغن خراطین

روش تولید روغن خراطین و لیست قیمت آن

روش های مختلفی برای تولید روغن های درمانی مانند روغن خراطین وجود دارد که به روش سرد و گرم مشهور است. نوع روش تولیدی بر روی لیست قیمت این روغن ها تاثیر گذار است و از نظر کیفیت هم در عمل تفاوت هایی مشاهده می گردد.

روغن خراطین اصل

روش تولید روغن خراطین در خانه چیست؟

برای تولید روغن خراطین در خانه کافی است خراطین را به نسبت ۱ به دو (یک کیلو خراطین و ۲ کیلو روغن زیتون) در روغن زیتون در ظرف شیشه ای یا پلاستیکی ریخته و به مدت ۱۵ روز در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید و سپس آن را صاف کرده و استفاده نمایید.
نکته: خراطین که نوعی کرم خاکی است باید آسیاب گردد و درون روغن ریخته شود.

نکته: می توانید از میخک و جوز هندی هم به عنوان تقویت کننده روغن استفاده کنید و به همراه خراطین درون روغن زیتون بریزید.

روغن خراطین اصل

روش سرد و گرم تولید روغن های درمانی چگونه است؟

همانطور که در بالا ذکر گردید برای تولید روغن های گیاهی و درمانی روش سرد و گرم وجود دارد:

روش سرد

گیاه یا ماده مورد نظر را به مدت یک ماه درون روغن پایه ریخته و بعد از این مدت صاف کرده و استعمال نمایید. بهتر است هفته ای دو تا سه بار روغن حاوی گیاه با قاشق چوبی هم زده شود.

روش گرم

روغن پایه و گیاه مورد نظر را درون یک ظرف استیل ریخته و به روش بن ماری دو تا سه ساعت حرارت دهید و هم بزنید و سپس صاف کرده و استعمال نمایید.
نکته:

بهتر است برای تولید روغن های درمانی از هر دو روش باهم استفاده گردد تا روغن مرغوب تری بدست آید.

روغن خراطین چقدر باید روی پوست بماند؟

اگر از روغن خراطین به عنوان رفع چین چروک استفاده می نمایید بهتر است شبها قبل از خواب روی پوست بمالید و بعد از دو تا سه ساعت بشویید.
ولی اگر برای حجیم کردن عضله خاصی استفاده می کنید باید بعد از ماساژ عضو مورد نظر روغن خراطین را مالیده و روی آن پارچه خنک بگذرید تا جذب عضو شود و نیازی به شستشوی سریع نیست.

قیمت روغن خراطین چقدر است؟

نوسانات قیمت کرم خراطین بسیار زیاد بوده و از سال گذشته تا کنون دو برابر شده است. اگر تولید کننده بخواهد روغن با کیفیتی تولید کند و نسبت یک به دو برای کرم خراطین و روغن زیتون را رعایت نماید هزینه تمام شده این روغن بالا می شود.
پیشنهاد می گردد برای گرتن قیمت روغن خراطین بروز از طریق تماس با مدیر فروش اقدام نمایید.