قیمت نوره طبیعی

قیمت نوره طبیعی ویژه بهداشت و حفظ سلامتی

نوره طبیعی متشکل از آهک و آرسنیک است که در بهداشت و حفظ سلامتی اهمیت دارد. علاوه بر نوع طبیعی، به طور شیمیایی نیز تولید می‌شود که فاقد آرسنیک است و خواص ضد سرطانی نوره طبیعی را ندارد. این ماده از گذشته تا به امروز توسط مردم نقاط مختلف جهان استفاده شده و تاثیر بسازیی در شادابی و طراوت پوست دارد.

نوره چیست

نوره، ماده‌ای است که از گذشته تا به امروز در حوزه‌ی بهداشت و سلامت توسط مردمان نقاط مختلف جهان استفاده ‌شده. نوره طبیعی شامل آهک و زرنیخ (یا اورپیمان، شامل آرسنیک و گوگرد) است. تفاوت عمده‌ی آن با نوره شیمیایی(مصنوعی) در عنصر آرسنیک است. در نوره‌هایی که امروزه به روش شیمیایی تولید می‌شوند، آرسنیک را حذف کرده و به جای آن، از باریوم سولفات استفاده می‌کنند.

نوره طبیعی

فواید استفاده از نوره

از جمله ترکیبات مهم در نوره طبیعی، آرسنیک است. آرسنیک یک ماده‌ی ضد سرطان است که با استفاده‌ی مداوم نوره، موجب تقویت سلامتی و پیشگیری از سرطان‌خون و سینه می‌شود.نوره در طب سنتی بسیار استفاده می‌شود و بوییدن آن نیز توصیه شده. عمده استفاده از این ماده برای رفع موهای زائد است که در صورت تداوم استفاده، پوست را روشن و لطیف کرده و مانع از ایجاد عفونت و رشد باکتری می‌شود.
از سایر خواص نوره طبیعیدر طب سنتی، می‌توان به شاداب کننده پوست، از بین برنده قارچ های پوستی، درمان لاغری شدید، مفید برای درد مفاصل، درمان سودا، بواسیر و تقویت قوای جنسی اشاره کرد.
فواید عنوان شده، فقط برای نوره‌ طبیعیست که دارای آرسنیک باشد. نوره شیمیاییخواص فوق را نداشته و صرفا در جهت از بین بردن موهای زائد استفاده می‌شود.

نحوه استفاده نوره طبیعی

برای خوش‌بوتر کردن نوره پیش از استفاده، می‌توان عصاره گیاهان معطر و دارویی مانند بابونه و برای شادابی و نرمی بیشتر پوست، پودر حنا را به آن اضافه کرد.

برای استفاده از نوره باید ابتدا پودر آن را با مقداری آب ولرم مخلوط کرد سپس خمیر ایجاد شده را بر روی پوست ناحیه‌ی مورد نظر(که باید کاملا خشک باشد) قرار داد. خمیر باید به راحتی روی پوست پخش شده و روی آن بماند. یعنی در تهیه‌ی آن نه آب آنقدر زیاد باشد که خمیر را شل کند و نه آنقدر کم باشد که روی پوست قرار نگیرد.
بهتر است برای جلوگیری از سوزش پوست دست هنگام استفاده از نوره، از دستکش استفاده شود.
مدت زمان قرارگیری نوره بر روی پوست نباید بیشتر از پنج دقیقه باشد و موقع برداشتن آن باید با احتیاط عمل کرد تا پوست همراه آن کنده و ملتهب نشود.

نوره زرنیخ طلایی

قیمت نوره طبیعی

نوره‌ ماده‌ کمیابی نیست و فراوری آن مشکلی ندارد بر همین اساس، قیمت نوره‌ طبیعیبالا نبوده و تهیه آن آسان است. برای اطلاع از قیمت‌ها می‌توانید با کارشناسان شرکت تماس بگیرید.

 

جالب است بدانید که استفاده از موادی مانند نورهمربوط به چند سده اخیر نبوده. در دوران باستان نیز وجود داشته و مردم آن را با صمغ گیاهان ترکیب و استفاده می‌کردند.