درمان زگیل تناسلی

پماد زگیل تناسلی بانوان چیست؟

به منظور درمان بیماری زگیل تناسلی، قدم اول تجویز پزشک، استفاده از پماد زگیل تناسلی بانوان و یا پماد زگیل تناسلی مردانه است. اگر به موقع متوجه این بیماری شوید و فورا به پزشک مراجعه کنید، این بیماری با یک دوره استفاده از این پمادها درمان می گردد. بنابراین، درمان بیماری زگیل تناسلی را جدی بگیرید.

پماد زگیل تناسلی بانوان چیست؟

زگیل تناسلی یکی از بیماری هایی است که چه خانم ها و چه آقایان ممکن است به آن مبتلا شوند. اگرچه به طور کلی راه درمان زگیل تناسلی یکسان است، اما بنا به دلایلی ممکن است برخی از روش های درمانی در خانم ها و آقایان یکسان نباشد.

به عنوان مثال، پماد زگیل تناسلی زنانه و پماد زگیل تناسلی مردانه کاملا با یکدیگر متفاوت هستند و بهتر است هر فرد از پماد مخصوص به خودش استفاده کند.

به خاطر داشته باشید که مصرف این پماد حتما باید به دستور پزشک باشد. در غیر این صورت مصرف سر خود آن توصیه نمی شود. اگر برای درمان بیماری زگیل تناسلی اقدام نکنید، ممکن است عواقب بدتر و خطرناک تری در انتظار شما باشد.

چرا که بیماری زگیل تناسلی اگر پیگیری و درمان نشود، ممکن است به دیگر نواحی بدن نیز سرایت کند و گسترش پیدا کند. اما اگر این بیماری فورا تشخیص داده شود، با مصرف یک دوره از پماد زگیل تناسلی درمان به خوبی انجام می شود.

کرم برطرف کننده زگیل تناسلی

نکات مورد استفاده از پماد زگیل تناسلی بانوان

یکی از پمادهایی که در مرحله اول تشخیص پزشک ممکن است تجویز کند، استفاده از پماد زگیل تناسلی بانوان و یا پماد زگیل تناسلی مردانه است. به عنوان مثال، اسید سالیسیلیک نوعی کرم زگیل تناسلی مخصوص خانم ها است که برای درمان این بیماری به کار می رود.

نحوه استفاده از این دارو، به این صورت است: ابتدا محل زگیل زده را تمیز شست و شو دهید و پس از خشک کردن آن دارو را روی محل زگیل زده بمالید. این کار را هر روز یک یا دو بار انجام دهید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که پس از استفاده، مراقب باشید با سایر قسمت های بدن برخورد نداشته باشد.

همچنین لازم است بدانید که این دارو، عوارض جانبی هم دارد. ممکن است پس از استفاده از پماد زگیل تناسلی بانوان، احساس سوزش و یا خارش شدید در محل پماد زده احساس کنید.